Палеонтологи встановили, що глобальне потепління позитивно позначається на видовому розмаїтті.

 

 

У рамках дослідження вчені проаналізували дані про різноманітність біосфери за останні 540 мільйонів років.

У результаті їм вдалося встановити, що температурні піки збігаються з ростом біорізноманіття. При цьому дослідники говорять, що застосувати їхні результати до теперішнього часу не можна – справа в тому, що ключовим фактором є швидкість кліматичних змін.

Вважається, що зараз вони відбуваються занадто швидко для того, щоб живі організми могли до них пристосуватися.

Примітно, що нові ... Читати далі »

Категорія: Загальна біологія | Переглядів: 320 | Коментарі (0)

Учені з Нью-Йоркського і Каліфорнійського університетів оголосили, що розробили метод визначення послідовності ДНК, аналізуючи її зображення, отримані атомно-силовим мікроскопом.

 

 

Робота дослідників повинна бути опублікована в журналі Journal of the Royal Society Interface, на момент написання замітки прес реліз, наданий Нью Йоркським університетом публікує сайт PhysOrg.com.
Для визначення послідовності до молекул ДНК приєднуються наночастинки, потім молекулу наносять на підкладку і сканують швидкісним атомно-силовим мікроскопом.

Подробиці обробки ДНК і характер специфічного приєднання наночасток у залежності від послідовності ДНК в прес-релізі не наводяться.

Отрим ... Читати далі »

Категорія: Загальна біологія | Переглядів: 329 | Коментарі (0)

Австралійські науковці виявили, що самки вабливих крабів надають перевагу енергійним партнерам із великою клешнею, про своє відкриття дослідники розповіли на 13-му конгресі Європейського товариства еволюційної біології.

 

 

Також біологи з'ясували, що краби-самці - добрі сусіди, готові прийти на поміч слабкому, правда, з чималою для себе користю.

Під час спостережень, проведених на мулистих плато північної Австралії, учені виявили, що, аби зачарувати партнерку, краби-самці вилазять зі своїх нірок і починають здійснювати призивні колоподібні рухи більшою клешнею, приманюючи самок. Якщо самці краба сподобався виконавець, вона підійде до нього ближче і навіть зазирне до нь ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 385 | Коментарі (0)

Вченим зі США вдалося проростити мохи та лишайники, які понад 400 років перебували під льодовиком канадського острова Ельсмір.

 

 

Група вчених під керівництвом Катерини Ла Фарж вивчала зміну клімату в канадському секторі Арктики.

Дослідники звернули увагу на те, що льодовик на острові Ельсмір за останні кілька сотень років відступив майже на 200 метрів. На кордоні з льодовиком серед мертвих рослин, які перебували під льодом сотні років, дослідники побачили плями свіжої зелені.

Радіовуглецевий аналіз показав, що ці мохи та лишайники росли близько 400-615 років тому, або до Малого льодовикового періоду (15-17 століття).

... Читати далі »

Категорія: Біологія рослин | Переглядів: 366 | Коментарі (0)

Всі ми знаємо, що собака одомашнений раніше, ніж будь-яка інша тварина, і людина встигла за цей час вивести більше 200 порід собак, щоб вони служили їй для різних цілей. Чи знали ви про те, що стародавні римляни ділили собак всього на три групи: розумні, бойові, швидконогі? Сьогодні Міжнародний клуб собаківників розрізняє шість головних класів: спортивні собаки, що полюють по запаху в повітрі; мисливські собаки, що уловлюють запах на землі; тер’єри, які полюють, зариваючись в землю; робочі собаки; маленькі кімнатні собачки і неспортивні собаки, що мають багато застосувань.

Окремі породи собак зазвичай отримували свої назви із-за якоїсь характерної особливості. Наприклад, назва «шукач» (англ. bloodhound) говорить сама за себе: у цих собак інстинкт висліджувати по з ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 386 | Коментарі (0)

Премія з фізіології і медицині дісталася Джеффрі Холлу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за роботи в галузі біологічних ритмів. Вчені проводили дослідженя незалежно один від одного.

"За відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми", - звучить формулювання Нобелівського комітету. Циркадні ритми - це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі.

... Читати далі »

Категорія: Біологія людини | Переглядів: 547

Новий вид отримав назву Pakakali rukwaensis.

Міжнародна команда палеонтологів виявила раніше невідомий вид гієнодонів, хижих ссавців, що жили на території Північної Америки, Азії та Європи 25 млн років тому. Вид отримав назву Pakakali rukwaensis, детально вчені розповіли про знахідку в журналі PLoS ONE.

Палеонтологи виявили останки тварини на південному заході Танзанії. За їхніми оцінками, P. rukwaensis був розміром з рись. Біогеографічний і філогенетичний аналіз дав можливість дізнатися більше про перехід від ранніх африканських хижаків до сучасної екосистеми.

Знахідка дозволила вченим розібратися в анатомії гієнодонів до появи в Африці сучасних хижаків. Після масового вимирання динозаврів гієнодони були основними хижаками в Африц ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 370

Група американських вчених з Університету Арканзасу і Корнельського університету відкрила новий паразитичний гриб, здатний перетворювати жуків Chauliognathus pensylvanicus на зомбі. 

Як наголошується в дослідженні, жуки даного виду водяться в полях і харчуються квітковими рослинами. Досить часто вони сідають на квіти, де мешкає паразитичний гриб Eryniopsis lampyridarum.
Сівши на таку рослину, комахи прилипають до неї і вмирають. Однак через добу їхні крила розкриваються. Самці, бачачи самок з розкритими крилами, думають, що ті готові до спарювання, проте насправді самі заражаються від них. Таким чином зараження передається ланцюжком від одного жука до ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 433 | Коментарі (0)

Ученые из Университета Индианы, Стэндфордского университета и Университета Техаса под руководством Даниэля Фэнслоу разработали технологию, которая позволяет редактировать геном, не вмешиваясь в эмбрион. Изменения вносятся в геном потомства еще на уровне сперматозоидов отца. Исследование проведено пока только на мышах, его результаты опубликованы в журнале PLoS ONE.

Ученые научились изменять геном без вмешательства в эмбрион
Ученые научились изменять геном без вмешательства в эмбрион
 

... Читати далі »

Категорія: Загальна біологія | Переглядів: 417 | Коментарі (0)

В Мексике группа американских специалистов успешно опробовала новую репродуктивную технологию, которая позволяет производить на свет ребенка с генетическим материалом от трех родителей, сообщает New Scientist. Мальчик с ДНК от трех человек родился пять месяцев назад. По словам специалистов, технология позволяет родителям, имеющим редкие генетические мутации иметь здоровых детей.

Категорія: Біологія людини | Переглядів: 434 | Коментарі (0)

1 2 »