Всі ми знаємо, що собака одомашнений раніше, ніж будь-яка інша тварина, і людина встигла за цей час вивести більше 200 порід собак, щоб вони служили їй для різних цілей. Чи знали ви про те, що стародавні римляни ділили собак всього на три групи: розумні, бойові, швидконогі? Сьогодні Міжнародний клуб собаківників розрізняє шість головних класів: спортивні собаки, що полюють по запаху в повітрі; мисливські собаки, що уловлюють запах на землі; тер’єри, які полюють, зариваючись в землю; робочі собаки; маленькі кімнатні собачки і неспортивні собаки, що мають багато застосувань.

Окремі породи собак зазвичай отримували свої назви із-за якоїсь характерної особливості. Наприклад, назва «шукач» (англ. bloodhound) говорить сама за себе: у цих собак інстинкт висліджувати по з ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 92 | Коментарі (0)

Премія з фізіології і медицині дісталася Джеффрі Холлу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за роботи в галузі біологічних ритмів. Вчені проводили дослідженя незалежно один від одного.

"За відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми", - звучить формулювання Нобелівського комітету. Циркадні ритми - це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі.

... Читати далі »

Категорія: Біологія людини | Переглядів: 112

Новий вид отримав назву Pakakali rukwaensis.

Міжнародна команда палеонтологів виявила раніше невідомий вид гієнодонів, хижих ссавців, що жили на території Північної Америки, Азії та Європи 25 млн років тому. Вид отримав назву Pakakali rukwaensis, детально вчені розповіли про знахідку в журналі PLoS ONE.

Палеонтологи виявили останки тварини на південному заході Танзанії. За їхніми оцінками, P. rukwaensis був розміром з рись. Біогеографічний і філогенетичний аналіз дав можливість дізнатися більше про перехід від ранніх африканських хижаків до сучасної екосистеми.

Знахідка дозволила вченим розібратися в анатомії гієнодонів до появи в Африці сучасних хижаків. Після масового вимирання динозаврів гієнодони були основними хижаками в Африц ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 72

Група американських вчених з Університету Арканзасу і Корнельського університету відкрила новий паразитичний гриб, здатний перетворювати жуків Chauliognathus pensylvanicus на зомбі. 

Як наголошується в дослідженні, жуки даного виду водяться в полях і харчуються квітковими рослинами. Досить часто вони сідають на квіти, де мешкає паразитичний гриб Eryniopsis lampyridarum.
Сівши на таку рослину, комахи прилипають до неї і вмирають. Однак через добу їхні крила розкриваються. Самці, бачачи самок з розкритими крилами, думають, що ті готові до спарювання, проте насправді самі заражаються від них. Таким чином зараження передається ланцюжком від одного жука до ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 107 | Коментарі (0)

Ученые из Университета Индианы, Стэндфордского университета и Университета Техаса под руководством Даниэля Фэнслоу разработали технологию, которая позволяет редактировать геном, не вмешиваясь в эмбрион. Изменения вносятся в геном потомства еще на уровне сперматозоидов отца. Исследование проведено пока только на мышах, его результаты опубликованы в журнале PLoS ONE.

Ученые научились изменять геном без вмешательства в эмбрион
Ученые научились изменять геном без вмешательства в эмбрион
 

... Читати далі »

Категорія: Загальна біологія | Переглядів: 149 | Коментарі (0)

В Мексике группа американских специалистов успешно опробовала новую репродуктивную технологию, которая позволяет производить на свет ребенка с генетическим материалом от трех родителей, сообщает New Scientist. Мальчик с ДНК от трех человек родился пять месяцев назад. По словам специалистов, технология позволяет родителям, имеющим редкие генетические мутации иметь здоровых детей.

Категорія: Біологія людини | Переглядів: 152 | Коментарі (0)

Развитие этого эксперимента, по мнению его авторов, приведёт к тому, что через несколько лет жители отдалённых деревень смогут электрифицировать свои дома при помощи ряда покупных реактивов и стога свежескошенной травы.

Нанокристаллическая губка из диоксида титана послужила основой одного из варианта биобатареи (фото Andreas Mershin et al.)
Нанокристаллическая губка из диоксида титана послужила основой одного из варианта биобатареи (фото Andreas Mershin et al.)
 

... Читати далі »

Категорія: Біологія рослин | Переглядів: 175 | Коментарі (0)

Если спросить Сару Вайнштейн о ее любимом паразите, она, смеясь, быстро отвечает: «Думаю, мухи, которые паразитируют на лягушках, особенно интересны». Среди них много видов. Самки откладывают свои яйца на лягушках и жабах, иногда на коже, иногда в ноздрях. Когда личинки вылупляются, они проедают свой путь наружу и иногда их можно разглядеть сквозь ранки, открывшиеся на телах хозяев. Их аппетиты, как правило, фатальны.

Паразитизм среди животных скорее норма, чем исключение
Паразитизм среди животных скорее норма, чем исключение
 

... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 128 | Коментарі (0)