Головна » Біологія тварин

Австралійські науковці виявили, що самки вабливих крабів надають перевагу енергійним партнерам із великою клешнею, про своє відкриття дослідники розповіли на 13-му конгресі Європейського товариства еволюційної біології.

 

 

Також біологи з'ясували, що краби-самці - добрі сусіди, готові прийти на поміч слабкому, правда, з чималою для себе користю.

Під час спостережень, проведених на мулистих плато північної Австралії, учені виявили, що, аби зачарувати партнерку, краби-самці вилазять зі своїх нірок і починають здійснювати призивні колоподібні рухи більшою клешнею, приманюючи самок. Якщо самці краба сподобався виконавець, вона підійде до нього ближче і навіть зазирне до нь ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 385 | Коментарі (0)

Всі ми знаємо, що собака одомашнений раніше, ніж будь-яка інша тварина, і людина встигла за цей час вивести більше 200 порід собак, щоб вони служили їй для різних цілей. Чи знали ви про те, що стародавні римляни ділили собак всього на три групи: розумні, бойові, швидконогі? Сьогодні Міжнародний клуб собаківників розрізняє шість головних класів: спортивні собаки, що полюють по запаху в повітрі; мисливські собаки, що уловлюють запах на землі; тер’єри, які полюють, зариваючись в землю; робочі собаки; маленькі кімнатні собачки і неспортивні собаки, що мають багато застосувань.

Окремі породи собак зазвичай отримували свої назви із-за якоїсь характерної особливості. Наприклад, назва «шукач» (англ. bloodhound) говорить сама за себе: у цих собак інстинкт висліджувати по з ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 386 | Коментарі (0)

Новий вид отримав назву Pakakali rukwaensis.

Міжнародна команда палеонтологів виявила раніше невідомий вид гієнодонів, хижих ссавців, що жили на території Північної Америки, Азії та Європи 25 млн років тому. Вид отримав назву Pakakali rukwaensis, детально вчені розповіли про знахідку в журналі PLoS ONE.

Палеонтологи виявили останки тварини на південному заході Танзанії. За їхніми оцінками, P. rukwaensis був розміром з рись. Біогеографічний і філогенетичний аналіз дав можливість дізнатися більше про перехід від ранніх африканських хижаків до сучасної екосистеми.

Знахідка дозволила вченим розібратися в анатомії гієнодонів до появи в Африці сучасних хижаків. Після масового вимирання динозаврів гієнодони були основними хижаками в Африц ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 370

Група американських вчених з Університету Арканзасу і Корнельського університету відкрила новий паразитичний гриб, здатний перетворювати жуків Chauliognathus pensylvanicus на зомбі. 

Як наголошується в дослідженні, жуки даного виду водяться в полях і харчуються квітковими рослинами. Досить часто вони сідають на квіти, де мешкає паразитичний гриб Eryniopsis lampyridarum.
Сівши на таку рослину, комахи прилипають до неї і вмирають. Однак через добу їхні крила розкриваються. Самці, бачачи самок з розкритими крилами, думають, що ті готові до спарювання, проте насправді самі заражаються від них. Таким чином зараження передається ланцюжком від одного жука до ... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 433 | Коментарі (0)

Если спросить Сару Вайнштейн о ее любимом паразите, она, смеясь, быстро отвечает: «Думаю, мухи, которые паразитируют на лягушках, особенно интересны». Среди них много видов. Самки откладывают свои яйца на лягушках и жабах, иногда на коже, иногда в ноздрях. Когда личинки вылупляются, они проедают свой путь наружу и иногда их можно разглядеть сквозь ранки, открывшиеся на телах хозяев. Их аппетиты, как правило, фатальны.

Паразитизм среди животных скорее норма, чем исключение
Паразитизм среди животных скорее норма, чем исключение
 

... Читати далі »

Категорія: Біологія тварин | Переглядів: 391 | Коментарі (0)